Praca węchowa

Nowe edycje: 18.05.2024 / 22.06.2024

Szkoła dla Psów LIM

Cel szkolenia

Podczas treningu pies uczy się skupienia i koncentracji na działaniu, samokontroli, co jest istotnie głównie w przypadku młodych psów oraz takich, które szybko się pobudzają. Każdy pies pracuje indywidualnie, w swoim rytmie i tempie. W trakcie zajęć wykorzystujemy najważniejszy psi zmysł WĘCH.

Zakres kursu to:

  • szukanie przedmiotów
  • zaznaczanie odnalezionych przedmiotów
  • wyciszanie i skupianie na zadaniu
  • współpraca z przewodnikiem
  • kontrolowanie emocji

Zajęcia przeznaczone są dla psów powyżej 5 miesiąca życia, bez górnej granicy. Ich adresatem są wszyscy ci, którzy oprócz pracy nad posłuszeństwem uwielbiają spędzać niebanalnie i aktywnie czas ze swoim psem na świeżym powietrzu.

Czas trwania kursu

  • Kurs przewiduje 6 godzinnych spotkań raz w tygodniu.

Cena kursu

  • 700 zł

Lekcje z psimi kursantami odbywają się na ogrodzonym terenie szkoleniowym obok strzelnicy Związku Łowieckiego, wjazd od ul. Strzeleckiej w Opolu

Warsztaty

Nosework to dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze szkoleń psów policyjnych. Ponieważ nie każdy może korzystać z wiedzy i umiejętności trenerów pracujących w szeregach służb mundurowych, którzy profesjonalnie zajmują się detekcją, z czasem wymyślono aktywność, która pozwala imitować pracę psów poszukujących. Uczestniczyć w nich mogą psy wszystkich ras niezależnie od wieku.

Gówne zalety tego sportu to niewielkie nakłady czasowe i finansowe a już po kilku tygodniach psiak potrafi wykryć schowany w pojemnikach zapach.

Nosework to idealna aktywność dla każdego psa nawet dla psów agresywnych, niepełnosprawnych czy po kontuzjach, również psów w podeszłym wieku.

Państwa pies może poczuć się jak pies policyjny.  Zapraszamy !


Prowadząca

GRAŻYNA WILIŃSKA

Z miłości do zwierząt w 1994 roku założyłam Szkołę dla Psów LIM. Jestem absolwentką Animal Training Academy, behawiorystą Coape, wykładowcą TEB oraz trenerem i jako jedyna na Opolszczyźnie posiadam państwowe uprawnienia do szkolenia psów wydane przez Związek Kynologiczny w Polsce. Moim pierwszym profesjonalnie wyszkolonym psem był owczarek niemiecki (egzamin IPO 3 stopnia ), który dał początek mojej pasji. W przeszłości byłam opiekunem dwóch rottweilerów – Bartka i Maćka (egzamin PT z oceną doskonałą). W chwili obecnej mieszkam z adopciakiem psem Fidkiem i suczką rasy berbet Bonitą, oba towarzyszą mi na zajęciach.


Prowadząca

MAŁGORZATA FRĄCZ

Jestem pasjonatką i praktykiem szkolenia psów, a także wielką miłośniczką kotów i koni. W Szkole dla Psów LIM pracuję od wielu lat. Zaczynałam jako kursantka, szkoląc swojego Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera i zdając z nim egzamin PT. Jestem właścicielką sześciu psów: sznaucera miniaturowego – Jasna, gryfonika brukselskiego- Antka, dwóch affenpinscherów- Felka i Koli, rosyjskiej bolonki kolorowej- Omara oraz chongqing doga- Yuuko, z którmi ćwiczę Nosework, Rally-O, Obedience oraz tropienie użytkowe. Z sukcesami wystawiam swoje psy na wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce i poza nią. Z wykształcenia jestem nauczycielem, co przekłada się na umiejętne i profesjonalne przekazywanie własnych doświadczeń oraz wiedzy, podczas prowadzonych zajęć.

Galeria:


Szkoła dla Psów LIM

Nie kupuj kota w worku!

Postaw na doświadczenie! Jako jedyni w Opolu możemy pochwalić się kadrą posiadającą uprawnienia Instruktora Szkolenia Psów przyznane przez ZKwP.

telefon: +48 602 62 42 60