O nas


Co nas wyróżnia?

 

Szkoła LIM powstała w 1994 roku. Jej założycielką jest Grażyna Wilińska, posiadająca jako jedyna na Opolszczyźnie, państwowe uprawnienia do szkolenia psów wydane przez Związek Kynologiczny w Polsce – będący największą i najstarszą organizacją kynologiczną w Polsce.

 

Wykaz osób, które mogą zajmować się szkoleniem psów, dostępne są na stronie ZKwP (sprawdź).

 

W trakcie zajęć zapewniamy naszym podopiecznym całkowite bezpieczeństwo, posiadając przygotowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej oraz bezpieczny, ogrodzony teren z mini torem agility. Swoją wiedzę stale poszerzamy, współpracując z najlepszymi zawodnikami sportów kynologicznych, sędziami prób pracy i pozorantami.

 

Bierzemy udział i organizujemy pokazy wyszkolenia psów na wystawach kynologicznych i na imprezach innych organizacji i instytucji. Współpracujemy w tym zakresie ze Związkiem Kynologicznym, szkołami tresury psów, hodowcami, organizacjami lokalnymi i samorządowymi. Współpracujemy z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, prowadząc nieodpłatne porady behawioralne i szkolenia z wolontariuszami.

 

 

Czym różnią się uprawnienia ZKwP od uprawnień wydawanych przez inne organizacje?

 

Aby otrzymać uprawnienia ZKwP bądź zostać asystentem sędziego kynologicznego, należy zdać egzaminy poprzedzone wieloletnią praktyczną pracą z psami (nie tylko swoimi w warunkach domowych), jak i zgromadzoną latami wiedzą teoretyczną. Aby zdobyć powyższe uprawnienia, nie wystarczy ukończenie krótkiego kursu odbywającego się podczas kilku/kilkunastu zjazdów weekendowych. Kadra szkoły LIM wypracowała swoją renomę poprzez 20 lat pracy z psami, podczas której z sukcesem mierzyła się z ogromną liczbą psich osobowości.

 

 

Co oferujemy?

 

Na naszych zajęciach poznają Państwo techniki skutecznej komunikacji z psem. Systematyczna i zindywidualizowana praca pozwoli wyeliminować problemy behawioralne, z którymi mogą się Państwo spotkać na co dzień, jako właściciele czworonożnego przyjaciela. Zapraszamy do rozmów telefonicznych, konsultacji, udziału w szkoleniach grupowych i indywidualnych, które dostosowujemy do potrzeb właścicieli i możliwości piesków. Szkolimy wyłącznie metodami pozytywnymi, nie stosujemy awersji! Oferujemy również doradztwo w zakresie pielęgnacji i żywienia. Dla hodowców przeprowadzamy testy szczeniąt metodą Campbella.

 

Sprawdź ofertę szkoleń

Nasza kadra


Grażyna Wilińska

Członek Związku Kynologicznego w Polsce od 1990 roku. W 1995 roku wpisana na listę asystentów kynologicznych – specjalność praca psów towarzyszących i obronnych oraz eksterier owczarka niemieckiego. W 1997 uzyskała uprawnienia tresera psów, a w roku 2005 uchwałą Prezydium Związku Kynologicznego – instruktora szkolenia psów. W 2005 została także wyróżniona Brązową Odznaką Honorową ZKwP.

 

W latach 1994-2006 prowadziła kursy szkolenia psów na rzecz opolskiego Oddziału ZKwP (PT,IPO), natomiast w latach 2008-2010 pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów w Opolu, a w latach 2011-2013 – Wiceprzewodniczącej. W okresie tym organizowała egzaminy PT i IPO, pokazy na wystawach krajowych i międzynarodowych, prowadziła porady w zakresie wychowania psa dla członków opolskiego Oddziału Związku Kynologicznego.

 

Szkołę dla Psów LIM założyła w 1994 roku. Nazwa szkoły wywodzi się od jej pierwszego profesjonalnie wyszkolonego owczarka niemieckiego (egzamin IPO 3 st), który dał początek jej pasji. Obecnie jest właścicielką rottweilera – Maćka (egzamin PT z oceną doskonałą) oraz kundelka Fidka, z którym przygotowuje się do egzaminu PT.

Małgorzata Frącz

Pasjonatka i praktyk szkolenia psów, a także wielka miłośniczka kotów i koni. W szkole tresury psów LIM obecna od wielu lat. Zaczynała jako kursantka, szkoląc swojego Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera i zdając z nim egzamin PT.

 

Chcąc przekuć pasję w doświadczenie, związane z pracą z psami, zaczęła poszerzać swoją wiedzę, wiążąc się z opolskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce. W latach 2011-2013 pełniła w nim funkcję Przewodniczącej Komisji Szkolenia Psów. Obecnie jest asystentem kynologicznym o specjalnościach: eksterier Terierów Typu Bull oraz prób pracy i obedience.

 

Jest właścicielką czterech psów: Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera (egzamin PT), Buldożki Francuskiej – Vicy, Buldożycy Angielskiej – Andzi oraz Mopsiczki – Zosi, z którą w chwili obecnej trenuje obiedience. Z wykształcenia jest nauczycielem, co przekłada się na umiejętne i profesjonalne przekazywanie własnych doświadczeń oraz wiedzy, podczas prowadzonych zajęć.

Galeria