O nas


Co nas wyróżnia?

 

Szkoła LIM powstała w 1994 roku. Jej założycielką jest Grażyna Wilińska, absolwentka Animal Training Academy, behawiorysta, wykładowca TEB i trener posiadająca jako jedyna na Opolszczyźnie, państwowe uprawnienia do szkolenia psów wydane przez Związek Kynologiczny w Polsce – będący największą i najstarszą organizacją kynologiczną w Polsce.

 

W trakcie zajęć zapewniamy naszym podopiecznym całkowite bezpieczeństwo, posiadając przygotowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej oraz bezpieczny, ogrodzony teren z mini torem agility. Swoją wiedzę stale poszerzamy, współpracując z najlepszymi zawodnikami sportów kynologicznych, sędziami prób pracy i pozorantami.

 

Bierzemy udział i organizujemy pokazy wyszkolenia psów na wystawach kynologicznych i na imprezach innych organizacji i instytucji. Współpracujemy w tym zakresie ze Związkiem Kynologicznym, szkołami dla psów, hodowcami, organizacjami lokalnymi i samorządowymi, z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, prowadząc nieodpłatne porady behawioralne i szkolenia z wolontariuszami.

 

 

Czym różnią się uprawnienia ZKwP od uprawnień wydawanych przez inne organizacje?

 

Aby otrzymać uprawnienia ZKwP bądź zostać asystentem sędziego kynologicznego, należy zdać egzaminy poprzedzone wieloletnią praktyczną pracą z psami (nie tylko swoimi w warunkach domowych), jak i zgromadzoną latami wiedzą teoretyczną. Aby zdobyć powyższe uprawnienia, nie wystarczy ukończenie kursu odbywającego się podczas kilku/kilkunastu zjazdów weekendowych. Kadra szkoły LIM wypracowała swoją renomę poprzez 30 lat pracy z psami, podczas której z sukcesem mierzyła się z ogromną liczbą psich osobowości.

 

 

Co oferujemy?

 

Na naszych zajęciach poznają Państwo techniki skutecznej komunikacji z psem. Systematyczna i zindywidualizowana praca pozwoli wyeliminować problemy behawioralne, z którymi mogą się Państwo spotkać na co dzień, jako właściciele czworonożnego przyjaciela. Zapraszamy do rozmów telefonicznych, konsultacji, udziału w szkoleniach grupowych i indywidualnych, które dostosowujemy do potrzeb właścicieli i możliwości piesków. Szukamy skutecznego sposobu, aby pomóc psu, bo jego dobrostan fizyczny oraz psychiczny jest najważniejszy.

 

Sprawdź ofertę szkoleń

Nasza kadra


Grażyna Wilińska

Trener szkolenia psów, behawiorysta, członek Związku Kynologicznego w Polsce od 1990 roku. W 1995 roku wpisana na listę asystentów kynologicznych – specjalność praca psów towarzyszących i obronnych oraz eksterier owczarka niemieckiego. W 2005 została także wyróżniona Brązową Odznaką Honorową ZKwP.  W latach 1994-2006 prowadziła kursy szkolenia psów na rzecz opolskiego Oddziału ZKwP (PT,IPO), natomiast w latach 2008-2010 pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów w Opolu, a w latach 2011-2013 – Wiceprzewodniczącej. W okresie tym organizowała egzaminy PT i IPO, pokazy na wystawach krajowych i międzynarodowych, prowadziła porady w zakresie wychowania psa dla członków opolskiego Oddziału Związku Kynologicznego. Pod patronatem Animal Expert uczestniczy w programie „Doskonalenia umiejętności pracy ze zwierzętami z zaburzeniami behawioralnymi „.

 

Doświadczenie:

 

2022 – Wykładowca TEB na kursie „Szkolenie i behawiorystyka zwierząt”

2019 – Kurs trenerski Animal Training Academy, prowadzący: Jiří Ščučka ( stopień I )

2018 – Letni obóz treningowy „Eliminowanie niepożądanych zachowań”, prowadzący: Jiří Ščučka

2018 – Seminarium „Kliker trening”, prowadzący: Jiří Ščučka

2017 – 2018 Kurs dyplomowy Coape „Behawiorysta Zwierząt”

2015 – Kurs Pierwszej Pomocy Przedweterynaryjnej, prowadzący: mgr Arkadiusz Lichnerowicz

2015 – Warsztaty tropienia, prowadząca: Zofia Mrzewińska

2015 – Seminarium „Sportowe posłuszeństwo”, prowadząca: Aneta Migas

2015 – Seminarium z zakresu podstaw obedience, budowanie świadomości ciała i muskulatury u psów, prowadząca: Patrycja Kowalczyk

2015 – Warsztaty ” Praca węchowa”, prowadząca: Aneta Migas

2014 – Seminarium „Aport”, prowadząca: Zofia Mrzewińska

2005 – Instruktor szkolenia psów , uchwała Prezydium Związku Kynologicznego

1997 – Kurs „Treser psów” ZKwP Opole

 

 

 

Szkołę dla Psów LIM założyła w 1994 roku. Nazwa szkoły wywodzi się od jej pierwszego profesjonalnie wyszkolonego owczarka  niemieckiego (egzamin IPO 3 stopnia ), który dał początek jej pasji. W przeszłości właścicielka dwóch rottweilerów – Bartka i Maćka (egzamin PT z oceną doskonałą). W chwili obecnej opiekuje się adopciakiem kundelkiem Fidko i młodą suczką rasy berbet Bonitą, które towarzyszą jej na zajęciach.

Małgorzata Frącz

Pasjonatka i praktyk szkolenia psów, a także wielka miłośniczka kotów i koni. W Szkole dla Psów LIM obecna od wielu lat. Zaczynała jako kursantka, szkoląc swojego Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera i zdając z nim egzamin PT.

 

Chcąc przekuć pasję w doświadczenie, związane z pracą z psami, zaczęła poszerzać swoją wiedzę, wiążąc się z opolskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce. W latach 2011-2013 pełniła w nim funkcję Przewodniczącej Komisji Szkolenia Psów. Obecnie jest asystentem kynologicznym o specjalnościach: eksterier Terierów Typu Bull oraz prób pracy i obedience.

 

Seminaria, kursy :

 • Aport – seminarium z Zofią Mrzewińską
 • Zwykły niezwykły przyjaciel – seminarium z Zofią Mrzewińską
 • OBI – kurs, prowadząca: Magdalena Łęczycka
 • OBI – seminarium z Agnieszką Janarek
 • OBI – seminarium z Anetą Migas
 • Praca węchowa – seminarium z Anetą Migas
 • Nosework – kurs II st, prowadząca Agnieszka Janarek
 • Pozwól mu chcieć, motywacja – kurs, prowadząca Agnieszka Janarek
 • Luźna smycz – kurs, prowadząca Katarzyna Biskup
 • Śmiały i spontaniczny – budujemy psią pewność siebie, prowadząca Monika Kowalska-Łabno
 • Szkolenie przy pomocy klikera – kurs, prowadzący Jacek Gałuszka
 • OBI – kurs, prowadząca Agnieszka Janarek
 • Wszystko o obedience – prowadząca Magdalena Łęczycka-Mrzygłód

 

Wykłady:

 • Cztery filary udanego treningu z psem
 • Czy można ukarać psa za pomocą nagraody
 • Motywacja i nagroda
 • Budowanie relacji z psem
 • Pies sam w domu
 • Dlaczego dobre psy stają się złe
 • Trzy filary edukacji psów
 • Szczeniak w domu
 • Dobra i zła zabawa z psem nadpobudliwym
 • Pies i stres
 • Zapalnik agresji

Jest właścicielką czterech psów: Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera (egzamin PT), Buldożki Francuskiej – Vicy, Buldożycy Angielskiej – Andzi oraz Mopsiczki – Zosi, z którą w chwili obecnej trenuje obiedience. Z wykształcenia jest nauczycielem, co przekłada się na umiejętne i profesjonalne przekazywanie własnych doświadczeń oraz wiedzy, podczas prowadzonych zajęć.

Galeria