Nosework – Luty 2024

Udostępnij

Nosework to dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze szkoleń psów policyjnych. Ponieważ nie każdy może korzystać z wiedzy i umiejętności trenerów pracujących w szeregach służb mundurowych, którzy profesjonalnie zajmują się detekcją, z czasem wymyślono aktywność, która pozwala imitować pracę psów poszukujących. Zapraszamy do Lima na kolejną w tym roku edycję kursu Nosework. Uczestniczyć w nich mogą psy wszystkich ras niezależnie od wieku.

 

Start: 24.02.2024

 

Miejsce:

Plac treningowy Szkoły dla Psów LIM

Opole

 

Cena warsztatów: 700 zł

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, obejmują sześć spotkań. Główne zalety tego sportu to:

– niewielkie nakłady czasowe i finansowe,

– już po kilku tygodniach pies potrafi wykryć schowany w pojemnikach zapach,

– nosework to idealna aktywność dla każdego psa nawet dla psów agresywnych, niepełnosprawnych czy po kontuzjach, również psów w podeszłym wieku,

– w trakcie zajęć wykorzystujemy najważniejszy psi zmysł

– WĘCH! – nie wymaga długich treningów, jednak każdy z nich męczy psa bardziej niż godzinny spacer, buduje więź z właścicielem.

Państwa pies może poczuć się jak pies policyjny 😉

Zapraszamy !

 

 

Więcej o pracy węchowej

Prowadzący


MAŁGORZATA FRĄCZ

Pasjonatka i praktyk szkolenia psów, a także wielka miłośniczka kotów i koni. W Szkole dla Psów LIM obecna od wielu lat. Zaczynała jako kursantka, szkoląc swojego Amerykańskiego Staffordshire Teriera – Lestera i zdając z nim egzamin PT. Chcąc przekuć pasję w doświadczenie, związane z pracą z psami, zaczęła poszerzać swoją wiedzę, wiążąc się z opolskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce. W latach 2011-2013 pełniła w nim funkcję Przewodniczącej Komisji Szkolenia Psów. Obecnie jest asystentem kynologicznym o specjalnościach: eksterier Terierów Typu Bull oraz prób pracy i obedience.

Sprawdź na mapie